KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15528301
nr 1552 8301
Hans Abrahamsson
(1903-1992), Sverige
Torekällberget. Signerad, daterad 1977. Akvarell, bildmått: 25x31 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Hans Abrahamsson, född 1903 i Stockholm, död 1992, svensk målare och skulptör.
Utrop:
600 kr
måndag 17 juli 2023
kl 19:58:46
Hans Abrahamsson
Läs mer om Hans Abrahamsson